Κυριακή 3 Απριλίου 2016

''Χ'' στο ποδόσφαιρο - ήττα για το μπάσκετ

Χορταστικό θέαμα το πρωί της Κυριακής στο ΔΑΚ, με τον γηπεδούχο Πανναξιακό να αναδεικνύεται ισόπαλος με σκορ 3-3 κόντρα στη Θύελλα Καμαρίου.
Παρ' ότι η ομάδα του Γ. Προμπονά βρέθηκε με πίσω στο σκορ (1-3), κατάφερε στο τελευταίο 10λεπτο να πάρει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας...
Καρούσης, Χαβδούλας και Κούτρος ήταν οι σκόρερ των γηπεδούχων, που βρίσκονται πλέον στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ στα πλαίσια της ερχόμενης αγωνιστικής... ακολουθεί το ταξίδι στη Σύρο και την έδρα του ΑΟΣ.
Ο μπασκετικός Πανναξιακός...
(που δεν έχει πλέον σοβαρό κίνητρο στις αναμετρήσεις του), γνώρισε την εντός έδρας ήττα στην παράταση (66-66 κ.δ.), με σκορ 71-83 από την ισχυρή ΚΑΠ.
Οι παίχτες του Δ. Δαμιανίδη, με σφιχτή άμυνα, είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι (που ήθελαν περισσότερο τη νίκη) κατάφεραν να οδηγήσουν το ματς στην παράταση, στην οποία ήταν πιο εύστοχοι κατακτώντας τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.