Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Λύγισε στο τάι-μπρέικ για δεύτερο συνεχόμενο ματς ο Πανναξιακός

Αυτή τη φορά, ήταν τα Βριλήσσια που νίκησαν με σκορ 3-2 τον Πανναξιακό, ο οποίος πάλεψε με μια από τις 3 κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος και μάλιστα... εκτός έδρας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής.
Η ομάδα της Νάξου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 σετ, αλλά στη συνέχεια ανέβασε την απόδοση της ισοφαρίζοντας σε 2-2 και στέλνοντας το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ. Όμως στο 5ο και κρισιμότερο σετ, τα κορίτσια του Kovacic δεν κατάφεραν να πραγματοποιήσουν τη μεγάλη ανατροπή, αφήνοντας όμως για...
ένα ακόμα παιχνίδι εξαιρετικές εντυπώσεις. Ο κερδισμένος βαθμός και η καλή εμφάνιση στο 3ο και 4ο σετ είναι αυτά που κρατάει η ομάδα της Νάξου, από ένα ματς που στην αρχή φαινόταν εύκολα χαμένο, αλλά τελικά κρίθηκε και αυτό στις λεπτομέρειες...
Ο Πανναξιακός, παρα τις δυο συνεχόμενες ήττες, παραμένει μόνος στην 4η θέση με 8 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται στο ΔΑΚ την ΑΕΚ της Σίας Τοτσίδου.
Τα σετ 25-15, 25-20, 22-25, 21-25, 15-8.