Πέμπτη 28 Απριλίου 2011

Παγγεραγωτικός Λέσβου - Τελχινίς Ρόδου 0-3 (φωτο)

Δια περιπάτου καθάρισε ο Τελχινίς τον Παγγεραγωτικό στο ματς που έκλεισε την 2η μέρα των αγώνων μπαράζ βόλεϋ γυναικών για την άνοδο στην Α2 κατηγορία. Σε εξαιρετική μέρα οι Ροδίτισες πήραν τη νίκη, φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας και το Σάββατο (μιας και αύριο έχουν ρεπό) θα δώσουν το μεγάλο ντέρμπι κόντρα στον Πανναξιακό που μάλλον θα κρίνει την άνοδο. Σε άσχημη ημέρα και με πολλά λάθη η ομάδα της Λέσβου, που δείχνει για μια ακόμα φορά ότι είναι ''ομάδα ψυχολογίας'', αρκεί ... να μην στραβώσει κάτι !
Πάλεψαν το πρώτο σετ, το οποίο έχασαν στις λεπτομέρειες 23-25, και ... ήρθε η κατάρρευση.
Χάθηκαν στο δεύτερο (8-25), ενώ στο τρίτο δεν υπήρχαν τα ψυχικά αποθέματα για κάτι καλύτερο με αποτέλεσμα να χαθεί και αυτό (18-25) και να έρθει η δεύτερη σερί ήττα με 3-0, που δεν αφήνει στην ομάδα της Λέσβου περιθώριο για κάτι καλό στη συνέχεια, με  τα επόμενα ματς με Νηρέα και Ιωνικό να αποκτούν διαδικαστικό χαρακτήρα. Ο Τελχινίς αντίθετα παραμένει στο κόλπο εφόσον οι αθλήτριες των Τσιντομηνά-Τσιμισίρη κάνουν την υπέρβαση και την έκπληξη κόντρα στον Πανναξιακό.