Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο. Αγιος Νικόλαος - Πανναξιακός 0-0

Αήττητος παρέμεινε ο Πανναξιακός στο πρωτάθλημα της Football League II μετά και τη δεύτερη επίσκεψη του στην Κρήτη, παίρνοντας λευκή ισοπαλία στον Άγιο Νικόλαο.
Το τελικό σκορ αδικεί την ομάδα της Νάξου, η οποία ήταν καλύτερη σε όλη διάρκεια του ματς, χάνοντας σωρεία κλασικών ευκαιριών.
Ο Πανναξιακός, βγάζει πλέον στο γήπεδο τη σκληρή και καλή δουλειά του Γιώργου Βλαστού και των παικτών, αφού παιχνίδι με παιχνίδι εμφανίζεται όλο και καλύτερος.
Το ματς...

3' πρώτη καλή στιγμή για τον Πανναξιακό, μετά την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων με τον Βούλγαρη να παρεμβαίνει, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ

10' Ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς τη μεγάλη φάση μπροστά στις δυο εστίες.
16' Δυο καλές στιγμές για τον Πανναξιακό, με το  εξαιρετικό μακρινό σουτ του Βούλγαρη να φεύγει λίγο άουτ και στο επόμενο λεπτό ο Αριανούτσος κοντραρίστηκε απ' τους αμυντικούς λίγο πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα απ' το ύψος της περιοχής
20' όμορφο το παιχνίδι προς το παρόν στον Αγ. Νικόλαο, με τη μπάλα πάνω-κάτω
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανναξιακό, με το πλασέ του Παπασταθόπουλου από ευνοϊκή θέση να φεύγει λίγο άουτ...
30' Καλύτερος ο Πανναξιακός στο μισάωρο, ελέγχει το ματς, έχοντας δυο καλές ευκαιρίες μέχρι τώρα να ανοίξει το σκορ και χωρίς να απειλείται ιδιαίτερα.
35' Πολύ καλή εμφάνιση από τον Πανναξιακό στο 1ο 45λεπτο, που εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και να πιέζει
38' Ευκαιρία για τον ΑΟΑΝ με το σουτ του Κοκολάκη (μετά την εκτέλεση κόρνερ) να φεύγει άουτ
45' Ημίχρονο στον Αγ. Νικόλαο 0-0.
(Αν ο Πανναξιακός συνεχίσει έτσι και στην επανάληψη... θα πάρει το ματς)

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο
46' χωρίς αλλαγές ο Πανναξιακός
55' Νέα ευκαιρία με τον Βούλγαρη χωρίς η μπάλα να παει στα δίχτυα
60' Μια ώρα παιχνιδιού, πάντα στο 0-0 με τον Πανναξιακό να ελέγχει το ρυθμό
70' Ισορροπημένο και πάντα ισόπαλο το παιχνίδι στο οποίο πλέον κυριαρχούν οι δυνατές μονομαχίες.
72' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανναξιακό, με τον Βάσο, ο οποίος σχεδόν πάνω στη γραμμή της εστίας των φιλοξενούμενων... ''έκανε τσαφ'', χάνοντας μεγάλη ευκαιρία.
73' Δοκάρι για τον Πανναξιακό σε σουτ του Βούλγαρη!
75' Δεν γίνονται αυτά! τετ-α-τετ του Βούλγαρη η μπάλα ελάχιστα άουτ
80' Έτοιμος ο Ντούκα να περάσει στο ματς
81' Ντούκα στη θέση του Βάσου
90+ Παίζουμε πλέον καθυστερήσεις
90+ Μποδωνιάς στη θέση του Παπασταθόπουλου
90+ Κατσάνης στη θέση του Καρούση
Τελικό στον Αγιο Νικόλαο 0-0

Πανναξιακός (Βλαστός)-Γεωργούσης, Σάββας, Τσαρτσαράς, Μεσημέρης, Καλογερής, Παπαδόπουλος, Αριανούτσος, Καρούσης (Κατσάνης), Παπασταθόπουλος (Μποδωνιάς), Βούλγαρης, Βάσος (Ντούκα).

ΑΟΑΝ (Στάθης) Μπρόκος, Πυγιάκης (Χατζιάι), Μουτάκης, Κοκολάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης, Γκέκας, Φαγάς (Δέλλιος), Λεπτοκαρύδης, Καρνιάτης (Μαυράκης), Κοκολάκης Γ.