Σάββατο 28 Ιουνίου 2014

Αντίο στο όνειρο...

Ο ΑΠΑΣ δεν τα κατάφερε στο κρίσιμο ματς κόντρα στους Άγιους Θεόδωρους, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ με 59-70. Η ομάδα της Νάξου, αν και είχε προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, λύγισε στο 4ο δεκάλεπτο, με τους Ροδίτες να παίρνουν τελικά το εισιτήριο για τη Γ' εθνική κατηγορία (ανεξαρτήτως του τι θα συμβεί στο τελευταίο ματς). Το τελικό σκορ πάντως δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης, αφού οι Απεραθίτες ''το είχαν το ματς'', αλλά προδόθηκαν απ' την κούραση στο φινάλε της αναμέτρησης... Συγκλονιστική ήταν η παρουσία του φίλαθλου κόσμου του ΑΠΑΣ, που κέρδισε τη μάχη της εξέδρας, αλλά δεν κατάφερε να γευθεί τη χαρά της ανόδου. Όπως και να 'χει, η φετινή προσπάθεια του συλλόγου ήταν σπουδαία, η ομάδα κατέκτησε το πρωτάθλημα Κυκλάδων και έφτασε μια ανάσα απ' το όνειρο, το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες...
Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους!

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 35-32, 45-43, 59-70

ΑΠΑΣ (Σγουρός): Φιλιππουπολίτης, Πρόκος 11(2), Χουζούρης, Φράττας 4(1), Πολυτάρχου 6, Βενιέρης, Ωνάσογλου 8(1), Χάρος Ν. 20, Μαυρομάτης, Χάρος Γ. 6, Μελάς 4.

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ (Παπακώστας): Βογιατζής 21(1), Ξυπολιτάς 8(1), Βλαχοδήμος 10, Αυγενικός 4, Σιώκος 2, Σκορδάλης 10(2), Κούρος 5, Γκογκίδης 10.